Камен пијан земал пиштол и ја нападнал другарка си - вистинска драма на улица во Штип

Вчера вечерта околу 23 часот, 32 годишниот Б.Д. од Облешево, се довел во алкохолизирана состојба и ја нападнал неговата 29 годишна пријателка Е.П од Свети Николе.

Според МВР, инцидентот се случил во Штип, кога пијаниот Б.Д. ја нападнал Е.П., извадил пиштол и и се заканил дека ќе ја убие. Полицијата презема мерки за расветлување на случајот.

 

најчитано сега