Експертите по безбедност: Специјалната војна која се води во Македонија е за нејзино редефинирање и целосна поделба на крајот

Промена на името како основна и крајна цел се крие зад обидот за слабеење на државата и нејзиното разнебитување. Аналитичарите веќе подолго време коментираат дека во Македонија се одвива специјална војна во повеќе фази чија крајна цел е промена на името, преку претходна промена на знамето, химната, грбот, воведувањето на двојазичност во целата држава. За ова пак потребно е формирање на тиранска влада на Бејли и Сорос во Македонија, сметаат политичките аналитичари. 

Извор: Сител

 

 

 

06.03.2017 - 16:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега