Време: Пеколни температури и малку северен ветер

 

 Времето ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер претежно од северен правец.

Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер претежно од северен правец.

Температурата до 35 степени. 

13.08.2013 - 08:10

најчитано сега