Си ја убил сопругата бидејќи отишла да пазарува без дозвола

Авганистанец си ја убил сопругата бидејќи отишла на пазар без да побара дозвола од него.

- Убиецот по инцидентот избега, а полицијата трага по него, изјави началникот на локалната полиција Мухајудин Хан.

Инаку, авганистанската Независна комисија за човекови права минатиот месец изрази загриженост поради зачестеното насилство врз жените. 

ФОТО: Идивиди

 

14:28

најчитано сега