Локализиран пожарот кој беснееше близу Охрид

Охридските пожарникари го локализираа пожарот кој вчера вечерта избувна во пилана во селото Oпеница близу Охрид, објавува Канал 5. 

Пожарот направил голема материјална штета, но, за среќа нема повредени. Сеуште не е познато што го предизвикало пожарот.

најчитано сега