Утрово сонце попладнево дожд и северен ветер

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 22 до 32 степени.

Во Скопје слично време со температурата до 33 степени. 

најчитано сега