Трагедија во Битола: Битолчанец падна по скали и почина

 

Трагедија ја потресе Битола. Вчера вечерта околу 21 часот во атарот на селото Нижополе  51-годишниот Тони Т. од Битола кој престојувал во викендицата на М.С. во еден момент паднал по скали и починал.

Смртта билаконстатирана од доктор од итна медицинска помош.

Телото на починатиот е предадено на обдукција.

ФОТО: Кајгана

12:25

најчитано сега