Камиловски до Тричковски: Ладнокрвното самоубиство на смрадот!

Дворскиот смрад на поразеното мафијашко водство на СДСМ, Тричковски чии што илузии ја откриваат менталната жабокречина на оваа напатена буржоаска душа, доби улога да прави смутови со цел светлото да не ја осветли канализацијата во која длабоко е заглибана неговата наредбодавачка елита на губитници од сопствениот народ. Ја гледам сликата како главниот во канализацијата во чии ходници се слушаат клановските ехоа на тате, бате, чичо…, му наредува на најслабиот од нив, чии што медицински наод потврдува душа на смрад и непостоење на здрава логика да напише некаков текст, не за друго, туку да ги охрабри стаорците во сопствените клозетски редови, кои што го играат последниот лебедов гомнарски танц во сопствениот измет чија што реа се повеќе мириса и ги гуши. На смрадот не му преостанува ништо друго туку ладнокрвно самоубиство за каков таков спас на големиот поразен струмички стаорец. Колку за пример.

Ова го нашиша скулпторот Марјан Камиловски на својот фејсбук статус, како одговор на статусот на Бранко Тричковски, новинарскиот перјаник на Зоран Заев и идеологот на СДСМ.

trickovski

Инаку, опозиционерот Тричковски на јавноста и е добро познат по дрските навреди, пцовки упатени кон македонскиот народ и постојаниот говор на омраза.

 
 
11.01.2017 - 17:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега