ВИДЕО: Еве како Самарас избега на прашањето за спорот со името

Вчера грчкиот премиер Самарас кој е во посета на САД, ја напушти зградата на ОН во Њујорк откако новинар од МИА му постави прашање околу спорот со името.

Самарас само кусо одговори на прашањата на грчките новинари, а кога дојде на ред прашање од македонски новинар, тој се сврте и замина.

Погледнете...

ВИДЕО: МИА

10:42

најчитано сега