Денеска невреме во Македонија: Очекувајте дожд и грмежи

Денеска во Македонија времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Температурата ќе достигне до 34 степени.

 

09:59

најчитано сега