ВИДЕО: Ивановски даде гол во Лига Европа - не се радуваше само извади маичка „Карпалак 2001“

Македонскиот фудбалски репрезентативец во дресот на романска Астра Плоешти Мирко Ивновски се запиша на листата на стрелците за својот тим на вчерашниот натпревар од третата рундаквалификации за Лига Европа против словачкиот тим Тренчин. Но не се радуваше.  Само отиде пред камерите со однапред подготвена маичка на која пишуваше – „Карпалак 2001, вечна слава“.

09.08.2013 - 10:34

најчитано сега