Го изрешетале со куршуми - мртов маж на Џон Кенеди во Скопје

Со повеќе прострелни рани од огнено орује, полицијата утрово околу 9 часот на улицата Џон Кенеди во Скопје го пронашла мртов 65 годишниот Никола М. Неговот тело облиено во крв било во канцеларија во просториите на фирмата „Паштрик промет“.  Покрај него пронајдени се повеќе чаури од куршуми. Полицијата веднаш излегла на терен и ги подигнала доказите, а телото е предадено на обдукција. Се уште нема информации за строителите или пак мотивите за убиството. Полицијата најавува мерки за расчистување на случајот.

08.08.2013 - 13:03

најчитано сега