Крадците не запираат: Битолчанка остана без 30.000 евра

Во текот на вчерашниот ден околу 14 часот во полициската станица во Битола, битолчанка пријавила дека и бил ограбен домот.

Се работи за О.Г. која на полицијата и раскажала дека непознат сторител извршил тешка кражба во нејзината куќа при што од дневната соба и одзел 30.000 евра.

Полицијата превзема мерки за фаќање на сторителот.             

ФОТО: Курир

11:53

најчитано сега