Давид Бабунски ќе дебитира за Македонија во мечот со Бугарија

Синот на Бобан Бабунски и член на фудбалскиот младински гигант Барселона Давид Бабунски би можел да настапи на пријателскиот меч со Бугарија. Младиот играч се најде на списокот на Јаневски за мечот со нашиот источен сосед кој што ќе се одигра на 14 август во Скопје. 

 

најчитано сега