Камион се преврте на патот Марово - Гостивар возачот повреден

 

Спуштајќи се по надолнина загубил контрола и се превртел. Полицијата јавува за сообрќајна несреќа на патот од Маврово кон Гостивар во близина на селото Церово во која товарен камион се превретл и излетал од патот. Според нефоцијалните информации, причина за несреќата најверојатно е неприлагодена брзина, при што во еден свиок, камионот се превртел и излегол од патот. Возачот поминал со повреди и е префрлен на лекување во Скопје. Споерд последните информации, тој е надвор од животна опасност

најчитано сега