Тажна вест: Почина еден од најголемите актери во Македонија

Во четвртокот почина легендата на македонскиот хумор, Емин Унџел, препознатлив како Селим Селими.

Голем дел од својот работен век Унџел го посвети на хумористичната легендарна радио-емисија „Хихирику“, што се емитуваше на Македонското радио.

 
 
24.06.2016 - 11:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега