Втор јавен состанок на Агенцијата за медиуми

Предлогот на Европската комисија за измена на аудиовизуелната регулатива ќе биде прва точка на денешниот втор јавен состанок на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ).

Агенцијата ќе дебатира и за реализацијата на проектот ИПА 2011 „Обезбедување опрема за мониторинг на медиумските содржини што го врши Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги“.

 
 
23.06.2016 - 08:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега