Денеска пеколни 38 степени

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде сончево и топло, а попладне ќе дојде до мало заоблачување.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Во Скопје сончево и топло, со температура до 35 степени.

ФОТО: Скопјеинфо

најчитано сега