И утре пеколно топло - носете светла облека и јадете лесна храна

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала облачност во попладневните часови.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.

Во Скопје сончево и топло, со температура до 35 степени.

ФОТО: Сител

 

 

најчитано сега