14 повредни при излетување на српски автобус во Унгарија

Најмалку 14 лица се повредени откако српски автобус со швајцарски регистарски таблички излета од пат во Унгарија. Петмина се потешко повреди меѓу кои и возачот на автобусот. Автобусот е во сопственост на автопревозното претпријатие од Крагуевац. 

 

 

најчитано сега