Вечерва натпреварот Вардар-Стеауа - да навиваме за Македонија!

Денеска македонскиот фудбалски шампион Вардар против Стеауа ќе го одигра реваншот од 2.коло во квалификациите за Лигата на шампионите.

Вардар вечерва ќе се обиде да го поправи впечатокот од првиот дуел во Букурешт кога романскиот претставник славеше со 3:0.

Натпреварот ќе се одигра на Националната арена Филип Втори со почеток во 20 часот и 45 минути.

 

најчитано сега