Граѓаните на Ресен порачаа: Избори на 5 јуни

Големите народни собири во организација на Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ) продолжуваат и денеска.

gdom resen

Граѓаните на Ресен излегоа на собирот во организација на ГДОМ и побараа одржување избори на 5 јуни, како единствено решение за кризата во Македонија.

gdom resen1

Покрај во Ресен, големи народни собири во организација на ГДОМ вечерва има и во Градско, Радовиш, Кочани, Битола и Крива Паланка.

 
 
05.05.2016 - 20:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега