ФОТО: Ова е избраникот на мис на Македонија

Манекенката Емилија Розман, која минатата година ги бранеше нашите бои на изборот за Мис на светот, веќе извесен период е среќно заљубена. Нејзиниот избраник се вика Александар, а пред да започнат со врска биле пријатели, пишува „Вечер“.

emilija rozman

Дека им цветаат рози и не можат да функционираат еден без друг, доказ се и многубројните фотки кои ги објавуваат на социјалните мрежи каде позираат заедно, а под истите можат да се видат испишани коментари од стилот ” Најубави сме”, “Среќни деца”, “Јас и мојата љубов”…

1emilija

Освен што се фоткаат излезени во град, парот, исто така, заедно и учествува во хуманитарни акции, а неодамна дарувале и крв.

3emilija

Дека зетот веќе е добро прифатен од страна на семејството на убавицата, сведочат и фотографиите на кои позираат во фамилијарен амбиент.

4emilija

Иако Емилија не сака да зборува за приватниот живот и да коментира на оваа тема, и повеќе од очигледно е дека е “затрескана” до уши.

2emilija

 
 
05.05.2016 - 18:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега