Скопје: Низ прозор му фрлиле молотов коктел во соба

Утрово околу 03,00 часот во Скопје во куќата сопственост на М.П., неколку непознати лица фрлиле шише со запалива течност, кое преку прозор во една од собите опожарило дел од покуќнината, информира МВР. Огнот е изгаснат од присутните во куќата. Полицијаа го истражува случајот.

најчитано сега