Костов: Зошто Заев во 2008 не побара да биде изземен од помилувањето

Никој не може да побара одлуката за него да биде поништена. Заев во 2008 беше помилуван од господинот Бранко Црвенковски, зошто тогаш не побара да биде изземен, зошто тогаш не беше ваков. Гледаме денес и вчера пак насилство, кршење на имот,насилие и пак повикување крв да падне.

Ова во гостувањето на ТВ Нова го истакна поранешниот обвинитил Сотир Костов кој додаде дека очигледно е дека СДСМ и Заев бегаат од избори и не сакаат да го слушнат судот на граѓанинот.

-Пред тој суд, е одважи претседателот да донесе одлука за помилување. Правнички одлуките се издржани. Немаме преседан. Иванов го користи правото што го користеа Борис Трајковски и Бранко Црвенковски, не се поминати законските овластувања, посочи Костов.

 
 
13.04.2016 - 20:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега