Седница на Државната изборна комисија

Државната изборна комисија најави дека попладнево ќе одржи седница.

На седницата ќе се расправа за предлогот ДИК да се обрати до Министерството за внатрешни работи со барање да им се достави список на државјани на Република Македонија, родени во Мала Преспа-Пустец, кои имаат избирачко право во Македонија.

 
 
13.04.2016 - 17:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега