Масовен протест против аболицијата на Заев и Верушевски во 18:30 пред Собрание

ГДОМ повика на протест против аболицијата на Заев и Верушевски

-Во оваа прилика би сакал да ги повикам сите слободоумни луѓе во Македонија, на истово ова место во 18:30 под името на Граѓанското движење за одбрана на Македонија да се собереме и нај јасо и гласно да го искажеме нашиот протест и револт против одлуката да бидат помилувани поточно аболицирани Зоран Заев и Зоран Верушески, порача аналитичарот Александар Пандов, во гостувањето на Тв Нова.

 
 
13.04.2016 - 17:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега