Претседателот Иванов го помилувал и Бобо Дајнерс сопругот на Шеќеринска

Името на Божидар Јанковски, во јавноста познат како Бобо Дајнерс се наоѓа на списокот на помилувани лица од стана на Претседателот Ѓорѓе Иванов. Според информациите кои може да се најдат во Службен весник, сопругот на Шеќеринска е ослободен од кривично гонење за кривичните дела поврзани со изнајмувањето на становите на сопствената фирма. Тој се сомничеше за залоупотреба на службената положба бидејќи сам на себе ги изнајмувал 4 стана за месечна крија меѓу 1000 и 5000 евра и за 5 години извлекол на 300.000 евра од својата фирма.

 
 
13.04.2016 - 12:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега