Бејли: Пуштете го СЈО да си ја заврши работата

Амбасадорот на Соединетите американски држави, Џес Бејли, претпладнево преку својот твитер профил оцени дека општото (бланко) помилување без судски процес ги заштитува корумпираните политичари и нивните соработници.

Оставете го специјалното јавно обвинителство и судовите да ја завршат својата работа. 

 
 
13.04.2016 - 11:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега