Метеоролозите носат лоши вести - какво време не чека за 1 Мај и Велигден

Како и секоја година, така и оваа, врнежите од дожд нема да изостанат за првомајските празници. Оваа година на 1 мај се паѓа и најголемиот христијански празник Велигден, па граѓаните (барем најголем дел од нив) ќе имаат еден долг продолжен викенд кој ќе почне во петок а ќе заврши во понеделник.
Во текот на сите овие денови, метеоролозите не препорачуваат да заминете на пикник на отворено бидејќи се најавува облачно време со услови за врнежи од дожд. Така ќе биде и во петок и во сабота, но ви на Велигден во недела.

 
 
13.04.2016 - 11:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега