Кежаровски од идната недела најави штрајк со глад

Новинарот Томислав Ќежаровски најавил дека од понеделник ќе штрајкува со глад, пренесува Нова Тв.

За Нова информацијата ја потврдила неговата сопруга Марина.

Инаку, Кежаровски веќе два месеци е во притвор поради наводно објавување на име на заштитен сведок.

најчитано сега