Синот на сопственикот на ТВ Пинк со својот автомобил усмрти малолетничка

Александар Митровиќ, 20-годишниот син на сопственикот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ, со своето возило синоќа удрил во 17-годишно девојче и го усмртил, пренесе Телеграф.рс.

Откако ја удрил со своето БМВ, Александар испаничен избегал од местото на настанот, но по два часа самиот го пријавил случајот во полиција.

Според алкотестот кој му бил направен, кај Александар немало алкохол во крвта.

Извор и Фото: Телеграф.рс

 

најчитано сега