Директор на Лукоил пронајден мртов во својот дом

Заменик генералниот директор на српското претставништво на Лукоил, Олег Шаров, e пронајден мртов во својот стан во Белград, пренесе српскиот портал Курир.

Телото е пронајдено денеска, а според информациите од српскиот Курир, смртта настанала во сомнителни околности.

Српското МВР интензивно работи на собирање на информации кои би ги откриле околностите за смртта на Шаров.

најчитано сега