Се судрија четири автомобили - неколку лица се повредени

Денеска во центарот на Загреб се случила страотна сообраќајна несреќа во која неколку лица се повредени.

До несреќата дошло кога пијан возач на автомобил марка Јагуар изгубил контрола и удрил во другите автомобили.

Повредени се неколку лица.

најчитано сега