Претпладне сонце попладне дожд и грмежи

Денеска во Македонија времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен ветер од северен правец, додека во попладневните часови се очекува дожд проследен со грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 21 до 35 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 32 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.

најчитано сега