Саздов: СДСМ остана без алиби за поразот кој наближува на 5-ти јуни

СДСМ и медиумите финансирани од нив и Сорос, ме обвинија дека поседувам куќа во Бутел и дека на таа адреса се регистрирани 15 гласачи. Јас куќа и стан во Република македонија не поседувам, а на адресата на која што живеам сме регистрирани само јас и мојата сопруга што може да се види со обична проверка на избирачкиот список.

 

          Толку од аферите на СДСМ.

 

          Јавноста треба да знае дека разликата меѓу поддршката што ја има ВМРО ДПМНЕ и онаа што ја ужива СДСМ не се 10 гласови, не се 100, не се 1000, туку се 200 000 гласа разлика. Оваа разлика се повторува изминативе десет години во сите избирачки циклуси. Јас сум сигурен дека со продолжување на деструктивните сценарија од страна на СДСМ тие ќе тонат уште подлабоко и таа разлика од 200 000 гласа на изборите на 5 јуни ќе биде уште поголема.

 

          Со ова СДСМ остана без алиби за поразот кој наближува на 5-ти јуни.

 

          После 10 години во опозиција, ВМРО ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ и секому сега му е јасно зошто. Со лаги и манипулации не се стекнува доверба кај граѓаните.

 

 

          ВМРО ДПМНЕ бара од ДИК и од МВР, двете најодговорни институции за спроведување на изборите, каде СДСМ има контрола да бидат на висина на задачата и да ги преземат сите активности што треба да ги превземат со цел да маме кредибилни избори на 5 јуни. СДСМ и Зоран Заев нема никакво оправдување за поразот кој што им претстои.

 
 
07.03.2016 - 15:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега