Тарчуловски годинава ќе го предводи Илинденскиот марш

Денеска кај Паркот на езерата со почеток во 18 часот 25 коњаници предводени од Јохан Тарчуловски ќе одржат тренинг како дел од подготовките за претстојниот 35-ти коњички марш.

 „Илинденскиот марш 2013“ на кој ќе учествуваат коњаници од различна возраст ќе стартува на 27-ми јули од Општина Аеродром, а ќе заврши на 2-ри август во Крушево.

 

Општина Аеродром традиционално е покровител на коњичкиот марш.

ФОТО: Кајгана

најчитано сега