Времето ни приредува шокови: Погледнете ги овие моментални температури низ Македонија

Додека некои се спремаат за зимскиот одмор, овде во Скопје и низ цела Македонија уживаме на температури кои оставаат впечаток дека веќе дошла пролетта иако февруари туку што започна.
Метеоролозите велат дека ваквото време ќе се задржи некаде до четврток за кога е најавена студена воздушна маса, пад на температурите и врнежи од дожд. Ако е така, тогаш да уживаме до четврток. Овие температури ни го дозволуваат тоа.

 
 
02.02.2016 - 12:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега