Џафери во посета на Воздухопловната бригада и Центарот за обука на пилоти

Министерот за одбрана на Македонија, Талат Џафери, денеска ќе ги посети Воздухопловната бригада и Центарот за обука на пилоти.

Пред присутните во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец, ќе се изврши презентација на карактеристиките на хеликоптерите и опремата. 

ФОТО: Дневник

најчитано сега