Време: Денеска облачно ама топло

Денеска времето во Македонија во претпладневните часови ќе биде сончево со умерена облачност, додека во попладневните во западните делови од земјата се можни врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 21, а дневната од 24 до 31 степен.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне значително облачно со услови за локален дожд.

Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

 

најчитано сега