Времето утре сончево со слаб ветер

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб северен ветер. Утрото ќе биде ведро и студено.

Утринската температура ќе се движи од минус осум до нула, а дневната од седум до 13 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до минус шест, а дневната ќе се искачи до девет степени.

Викендов ќе се задржи стабилно и суво време. Во сабота ќе настапи преодно наоблачување, а од понеделник по одделни котлини ќе има појава на магла.

 
 
17.12.2015 - 17:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега