Груевски направи увид во изградбата на училишната спортска сала во Оризари

Премиерот Никола Груевски  денеска во рамки на посетата на општина Кочани направи увид во изградбата на училишната спортска сала при ОУ „Крсте Петков Мисирков“  во село Оризари.

Салата е со капацитет за 500 лица, опремена е со современа спортска опрема и се протега на површина од 1.300 метри квадратни. Станува збор за инвестиција вредна 40 милиони денари. Инаку, ова е втора спортска  училишна сала што се гради во Кочани, а се очекува да биде готова за дваесетина дена. Салата  е дел од владиниот проект за изградба на 145 училишни спортски сали низ Македонија.

По посетата на Кочани, премиерот Груевски ќе замине за Виница каде е предвидено да ја посети австриската фабрика „Текспорт“. Предвидено е тој да има средба со жителите на село Јакимово, виничко. 

 
 
03.12.2015 - 15:21
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега