Магла и студ: Што ќе се случува деновиве со температурите?

Времето  во Македонија ќе биде сончево, претпладне со слаба магла по котлините. Ќе дува слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 11 до 16 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со утринска магла. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 13 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време со релативно високи дневни температури. Поради јужното струење по котлините ќе има појава на утринска магла. 

 

 
 
03.12.2015 - 08:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега