Две момчиња претепани со безбол палки во автобус на ЈСП

Вчера две млади момчиња биле нападнати додека се возеле во автобус на ЈСП-Скопје.

Се работи за 19-годишниот И.Х. од Сарај и неговиот другар А.С. кои биле нападнати додека се качувале во автобус на ЈСП-Скопје со број 5 околу 18 часот кај трговскиот ценатр Бисер.

Момчињата биле физички нападнати од страна на четири непознати лица кои ги удирале со безбол палки во пределот на главите и телата од што им нанеле видливи повреди.

 

 

најчитано сега