Пукале од автомобил во движење - вооружена пресметка во Бит-Пазар

Вчера се случил инцидент на Бит-Пазар во Скопје. Во 19 часот во Бит-Пазар настанала вооружена престрелка помеѓу 28-годишниот Е.К. и 20-годишниот А.Х. од една страна кои се возеле со автомобил марка „БМВ“ и од друга страна непознати лица кои се движеле автомобил марка „Мерцедес“.

За среќа во престрелката повредени лица нема.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

ФОТО: Нетпрес

најчитано сега