ВИДЕО: Запознајте ја Босанката која стана градоначалничка во Америка

24-годишната Анеса Кајтажовиќ од Босна неодамна стана градоначалничка на Ватерло, откако го победи долгогодишниот градоначалник Џон Руф.

Анеса во САД се преселила во 1997 година, а осум години само се селела од еден камп за бегалци во друг. Таа дипломирала како стручно лице за јавна администрација.

Погледнете ја амбициозната девојка од БиХ.

Извор и Фото: Дневник.хр

најчитано сега