Се вратил од одмор во опустошена куќа - бидете внимателни крадците го напаѓаат Скопје

53 годишниот скопјанец З.С. вчера наутро пријавил во полиција дека некој го опустошил неговиот дом во периодот меѓу 25 јуни и 05. јули годинава.

Според МВР, засега непознат натрапник влегол во куќата на З.С. и извршил кражба, одземајќи златен накит вреден околу 180.000 денари.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот.

 

најчитано сега