Пукотници во близина на градинка во Нови Сад

30-годишен полицаец А.А. од Нови Сад е нападнат утринава во пукотница која се случила во близина на детска градинка. Се работело за грабеж, а полицаецот се здоил со повреди додека се обидувал да го спречи истиот.

Полицаецот бил нападнат од три момчиња кои го претепале, а потоа и пукале во него. За среќа тој не е ранет и е во стабилна состојба, пренесе Блиц.

Напаѓачите побегнале, а полицијата сеуште трага по нив.

 

најчитано сега