Пакистанците и Авганистанците изгледа ја обожуваат Македонија

Ноќеска околу 1:30 часот, кај наплатна станица „Романовце“ на автопатот Скопје-Куманово, полициски службеници сопреле „Фиат Пунто“ со битолски регистарски таблички, управувано од 44 годишниот битолчанец Б.Б.

Рутинската контрола се претворила во драма кога во Пунтото биле откриени двајца Пакистанци и двајца Авганистанци кои не поседувале никакви документи за идентификација.

Лицата се приведени во СВР-Куманово за понатамошна постапкам информираат од МВР.

најчитано сега