Ги врзале со лисици ги претепале и ги ограбиле - вистински хорор во домот на двајца кумановчани

49 годишниот кумановчанец Н.К., рано утринава пријавил во полиција дека во куќата на неговиот сопруг се случувала вистинска драма.

Спорее кумановчанецот, четири маскирани лица влегле во куќата на соседот Б.Ш.,  ги врзале со лисици него и неговата сопруга Б.Е. и физички ги малтретирале. Според Н.К. освен што ги измалтретирале, разбојниците ги ограбиле сопружниците и си заминале со 20.000 евра.

Од МВР велат дека активно се трага по разбојниците.

 

најчитано сега